Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Tryskomyší 30.5.2009

30. 5. 2009
V sobotu 30.5. se konaly závody Tryskomyší  v Chrudimi a nemělo to chybu. Sice počasí nám moc nepřálo, ale možnosti dnešní doby (stany...) nám umožnily užít si tento den plnohodnotně a dokonce bez promočení.

Jako první se běhal běh PSÍHO POTĚRU, to bylo určeno pro štěňátka do 12 měsíců, v této kategorii, soutěžili z našich řad Lenka s jorkšírkou Felice a skončili na krásném 4. místě.
Jako druhá se běhala kategorie XS - Z (začátečníci) kde byl parkur asi ze 6-7 překážek jen skočky (ovšem překřížené), tunýlky. V této kategorii startovala Lucka s Niky a já s Andym. Lucka s Niky se umístili na 3. místě a my s Andýskem na 8, andýskovi se nelíbil tmavý tunel, ale to vůbec nevadí.
Jako další byla kategorie XS, kde reprezentovala Deniska s Jessím a umístili se na krásném 2. místě.
Poté byl na řadě neoficiální závod agility pro přerostlá XS, kam jsem přihlásila i Patrika i když je na velikostní hranici a co mě dosti překvapilo, byla houpačka v parkuru, kterou moc neumíme. Patrik všem ukázal, že je to šašek a po odstartování to vypadalo jako vypuštění divoké zvěře, běhal jako blázen po zdolání kladiny a tunelu byl super náběh na houpačku a i když jsme měli povoleno držení, v té rychlosti to nešlo a Patrik si dal skok daleký, což ve mě zatrnulo, jestli se mu něco nestalo a nestalo, pak už jsme měli jasny DIS, ale statečně jsme dokončili běh :-) Olga s Hanny, to zvládli bravůrně bez chyby a 2. místo si fakt zasloužili.

Po těchto závodech už běhali všichni dohromady a na řadě byly "sranda závody" jako sprint přes překážky, psí desetiboj  a běh tryskomyší. Součástí těchto soutěží byla souhra psovoda a psa.

Sprint přes překážky se skládal asi ze 7 skokovek za sebou a pes je měl překonat v nekratším možném čase, tady vím, že Patrik měl 6:06s a patřila mu 7 příčka skoro z 25 pejsků, což byl úspěch a z Pandiček byl mimořádně 2. nejrychlejší hned po Niky, která byla nepatrně rychlejší.

Desetiboj se skládal ze dvou běhů a to půlmaraton (psovod i pejsek spolu překonávali překážky a pozor slalom musel zvládnout jen psovod a pejsek měl jít vedle, ten udivený výraz všech pejsků řekl vše, co si o nás čtyřnohý kamarádi myslí).  Další byly obrácené skočky, zkrátka tyčka byla nahoře a úkolem bylo podlézt, projít spolu s pejskem všechny překážky, což bylo občas celkem těžké, protože aspoň já jsem občas nevěděla, kde mám psa a tudíž jsem nevěděla, že jsme jednu překážku minuli :-)).

Běh tryskomyší se skládal ze samých atypických překážek a nedivím se pejskům, že na nás koukali jako na blázny, místo skoček prkýnko s nakreslenou travičkou, místo slalomu, položené kýble a místo kruhu drát  ve tvaru kruhu, který byl na kůlu a my jsme ho museli vzít, nechat proskočit pejska kruhem a zase vrátit zpět,  Pata se toho třeba bál, tak mi nezbylo, než ho tam postrčit a končilo to bránou do hradu.

I když se ani jeden z kluků neumístili na prvních 3 místech, za nás to zvládl zbytek pandiček, hlavně, že to byla legrace a to dopoledne jsme si všichni užili. Skutečně spíš než závody se jednalo o takový dětský den pro pejsky a jejich páníčky. Musím říct, že tihle chrudimáci jsou velice fajnoví lidé a Lenka se s nimi domluvila a s Felinkou, bude chodit tam, když budeme s kluky ve V-čechách můžeme tam také přijít si potrénovat, což je skvělé a aspoň nezlenivý.

Obrovská gratulace všem, kteří se umístili, protože konkurence byla skutečně veliká a velké díky pořadatelům...


FOTO
Hl. PATA, ANDY A FELICE  je ZDE 
pak od Lucky s NIKY  VSE ZDE
od pořadatelů ZDE a ZDE

a VIDEA většiny běhů Pandiček jsou ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky Tryskomyš Chrudim 30.5.2009 FOTO a VIDEO